Jaki kocioł gazowy kupić?

Piece gazowe należą do kotłów grzewczych, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Obecnie piece gazowe występują na rynku w różnych wariantach. Oznacza to, że każdy kogo interesuje piec gazowy, może wybrać takie, które spełnią wszystkie jego potrzeby.

Jakie są rodzaje kotłów gazowych?

Kotły gazowe występują na rynku w trzech podstawowych rodzajach. Na rynku dostępne są kotły gazowe jednofunkcyjne, dwufunkcyjne oraz kompaktowe. Kotły gazowe jednofunkcyjne przeznaczone są wyłącznie do podgrzewania wody w instalacji wody znajdującej się w instalacji grzewczej.

Kotły dwufunkcyjne dodatkowo dostarczają także ciepłą wodą użytkową. Dwufunkcyjne piece gazowe CO mają bardzo niewielkie rozmiary, montuje się je na ścianie. Nowoczesne piece gazowe CO mają zamkniętą komorę spalania. Piec gazowy CO kompaktowy wyposażony jest w zasobnik ciepłej wody. Są w stanie nie tylko podgrzewać, ale także magazynować wodę.

Jaki piec gazowy wybrać?

Jakiś czas temu na rynku pojawiły się kotły kondensacyjne. W porównaniu z tradycyjnymi kotłami gazowym, kotły kondensacyjne zużywają znacznie mniej paliwa. W efekcie kotły kondensacyjne są tańsze w eksploatacji. Kotły gazowe CO kondensacyjne są jednocześnie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

Kotły gazowe CO kondensacyjne mogą być zarówno jedno-, jak i dwufunkcyjne. Kotły gazowe CO różnią się od siebie także mocą. Jest to parametr, na który koniecznie należy zwrócić uwagę na zakupach. Moc kotła dobiera się biorąc pod uwagę powierzchnię domu, który mają ogrzewać.