Firany do kuchni i sypialni

Ważnym elementem wystroju zarówno kuchni, jak i sypialni są firany oraz zasłony. W pomieszczeniach tych pełnią one jednak nie tylko dekoracyjną, ale także praktyczną. Jak je wybrać, aby były modną dekoracją kuchni i sypialni?

Na jakie firanki postawić?

Firanki warto wybierać kierując się stylem pomieszczenia, do którego są przeznaczone. Firanki do kuchni urządzonej w nowoczesnym stylu powinny być proste i delikatne. Do kuchni w stylu klasycznym lub urządzonej w stylu retro pasować będą krótkie zazdrostki. Należy jednak pamiętać o tym, że bardzo krótkie firanki nie osłonią przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów.

Na rynku do wyboru są zarówno gotowe firanki, jak i na metry. Te pierwsze są gotowe do założenia od razu po zakupieniu. Niezależnie od tego, jakie firany do kuchni wybierzemy, pamiętajmy, aby dobrze wymierzyć okno. Kuchnia to miejsce, w którym sprawdzą się nie tylko firanki, ale także zasłonki. Kuchenne zasłonki powinny być uszyte z tkanin, które są łatwe do prania.

Jakie firanki do sypialni?

Firany do sypialni pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną. Firanki do sypialni mogą być zarówno długie, jak i krótkie. Tam, gdzie zainstalowane zostało ogrzewanie podłogowe, lepiej sprawdzą się krótsze firanki. Firanki do sypialni nie muszą być dzisiaj przypinane tradycyjnie żabkami do karnisza.

Obecnie można zdecydować się także na firanki na taśmie tunelowej. Z kolei zasłonki mogą być na szelkach lub przelotkach. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że firany i zasłony można dopasować do każdego pomieszczenia.