Dlaczego kotły kondensacyjne to dobry wybór?

Dlaczego kotły kondensacyjne to dobry wybór?

Decydując się na własny dom, trzeba rozważyć również rodzaj ogrzewania. Do niedawna najbardziej popularne były piece węglowe. Coraz więcej mówi się jednak o konieczności zastępowania ich bardziej przyjaznymi środowisku. Takie są piece gazowe, które nie emitują szkodliwych dymów, a ich używanie nie wiąże się z powstawaniem popiołu. Jakie piece gazowe można obecnie kupić?

Kotły kondensacyjne – czym się charakteryzują?

Jeśli chodzi o piece gazowe, to bardzo dużą popularnością cieszą się kotły kondensacyjne. To kotły gazowe, których sprawność wynosi więcej niż 100%. Przekłada się to na bardzo dużą oszczędność paliwa, co dla użytkowników oznacza po prostu mniejsze rachunki.

Decydując się na takie piece gazowe CO, można być pewnym, że są one w pełni bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i dla użytkowników. Sprawdzają się bardzo dobrze. Należy podkreślić, że takie kotły gazowe CO są w pełni zautomatyzowane, co oznacza, że są również bezobsługowe.

Jak działają kotły kondensacyjne?

Piec gazowy kondensacyjny odzyskuje ciepło ze spalin. Przepuszczane są przez wymiennik ciepła, którego cechą charakterystyczną jest duża powierzchnia. Do jego wykonania wykorzystuje się stal kwasoodporną. Woda, która omywa wymiennik sprawia, że spaliny zostają schłodzone. To właśnie na tym etapie odbierana jest im energia. Taka zasada działania sprawia, że tego rodzaju kotły gazowe produkują spaliny, których temperatura wynosi niespełna 50 stopni Celsjusza. W tradycyjnych kotłach gazowych jest ona znacznie wyższa na ogół przekracza 100 stopni Celsjusza.

Nowoczesne piece gazowe to naprawdę dobry wybór, jeśli chcesz skutecznie ogrzewać dom, nie martwiąc się tym, co zrobić z popiołem. Kotły gazowe CO tego rodzaju oferuje dzisiaj wielu producentów.