Zalety siatki ogrodzeniowej

Do ogrodzenia działki lub zainstalowania tymczasowego ogrodzenia właściciele wolą używać niedrogich materiałów, takich jak siatka na ogrodzenie. Pomimo panującego stereotypu, że nie pełni on ani funkcji ochronnej, ani dekoracyjnej, na rynku istnieje wiele jego rodzajów, z których każdy znajdzie własnego nabywcę. Najważniejsze jest, aby wiedzieć, jak wybrać siatkę na dobrej jakości ogrodzenie.

Siatki ogrodzeniowe na działki

Głównym kryterium różnicy jest materiał, z którego wykonana jest siatka. Rozważ bardziej popularne typy, ich właściwości robocze i funkcje aplikacji. Siatki ogrodzeniowe mogą być wykonane z metalu. Taka tania siatka ogrodzeniowa jest doskonałym wyborem, jeśli trzeba ogrodzić:

  • dwie różne działki;
  • ogrody warzywne;
  • budynki przemysłowe;
  • terytorium do chodzenia zwierząt gospodarskich.

Ocynkowana metalowa siatka do ogrodzenia nie zniszczy się wskutek ciągłych opadów atmosferycznych. Tego typu ogrodzenia z siatki są łatwe do naprawy i instalacji. Ważna jest też cena siatki ogrodzeniowej.

Siatki z łańcuchem stalowym

Bardzo popularny wśród użytkowników małych domów. Wykonany jest z wiklinowego drutu stalowego o okrągłym przekroju. Żywotność – do 50 lat. Rozmiary komórek są różne – od 0,25 do 0,7 cm i są wybierane indywidualnie. Wybierając, warto wziąć pod uwagę, że ogrodzenie będzie silniejsze, jeśli weźmiesz ogniwo łańcucha z małymi komórkami, ale zmniejszy to przepływ światła do miejsca. Najlepszą opcją dla domku z ogrodem będzie materiał o wielkości komórki od 0,4 do 0,6 cm. Aby zabezpieczyć place zabaw dla dzieci, należy skorzystać z rolki z siatki z celkami do 0,4 cm, aby materiał był wystarczająco mocny, aby wytrzymać uderzenia piłki i zabawek.