Płyty z poliwęglanu mają mnóstwo zastosowań

Płyty z poliwęglanu mają mnóstwo zastosowań

Poliwęglan jest jednym z rodzajów tworzyw sztucznych. Obecnie jest wykorzystywany bardzo chętnie w budownictwie.

Jakie są możliwości wykorzystania poliwęglanu?

Poliwęglan lity jest transparentnym tworzywem sztucznym. Z tego powodu wykorzystywany jest między innymi na dachowe świetliki. Jest także wyjątkowo odporny na uderzenia. Poliwęglan lity znalazł więc zastosowanie do budowy zimowych ogrodów. Wyróżnia się także wysoką izolacyjnością akustyczną, stąd służy do wykonywania ekranów akustycznych przy drogach szybkiego ruchu.

Płyty z poliwęglanu chętnie wykorzystuje się do wykonywania różnego typu zadaszeń. Po poliwęglan lity na wymiar chętnie sięgają nie tylko firmy budowlane, ale także osoby prywatne. Poliwęglan lity cięty na wymiar doskonale sprawdzi się jako daszek nad drzwiami wejściowymi do domu.

Czy to drogi materiał?

Płyty z poliwęglanu cieszą się bardzo dużą popularnością. Wiele osób zastanawia się nad tym, ile kosztują płyty z poliwęglanu. Ich ceny są na tyle atrakcyjne, że poliwęglan lity na wymiar leży w zasięgu finansowych możliwości bardzo wielu osób. Oczywiście cena zależy od tego, jakiej grubości jest poliwęglan lity cięty na wymiar. W sprzedaży dostępne są bowiem płyty z poliwęglanu bardzo różnej grubości.

Poliwęglan lity coraz częściej zastępuje szkło. Jest trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i promienie UV. Wykonane z niego zadaszenia czy ścianki łatwo też utrzymać w czystości. Należy jedynie pamiętać o tym, że należy czyścić je na mokro. Czyszcząc na sucho można go po prostu porysować.