Na daszki, wiaty, ekrany akustyczne i nie tylko

Na daszki, wiaty, ekrany akustyczne i nie tylko

Poliwęglan lity jest rodzajem nowoczesnego tworzywa sztucznego. Wyróżnia się cechami, które sprawiają, że znalazł on szerokie zastosowanie w budownictwie.

Cechy charakterystyczne dla poliwęglanu

Poliwęglan lity zaliczany jest do polimerowych tworzyw sztucznych. Wyróżnia się dużą lekkością i bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jest coraz częściej wykorzystywany zamiast szkła. Jest od niego bardziej bezpieczny. Poliwęglan lity jest wykorzystywany nie tylko w budownictwie.

Po ten bardzo wytrzymały materiał chętnie sięgają także producenci osłon maszyn, masek ochronnych czy kloszy lamp. Używa się go coraz częściej zamiast szkła. Co ważne, wykonane z niego wyroby są bardzo odporne na różne czynniki, także na bardzo niekorzystne warunki pogodowe. Płyty z poliwęglanu są odporne zarówno na promieniowanie słoneczne, jak i na padające coraz częściej kwaśne deszcze. Płyty z poliwęglanu są też wyjątkowo transparentne.

Możliwości wykorzystania poliwęglanu

Poliwęglan z uwagi na swoje właściwości znalazł bardzo szerokie wykorzystanie. Poliwęglan lity na wymiar sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wcześniej wykorzystywane było szkło. Jest lekki i przezroczysty. Poliwęglan lity na wymiar może zostać wykorzystany do wykonania elewacji. Poliwęglan daje się bardzo łatwo formować.

Poliwęglan lity cięty na wymiar można wykorzystać do wykonania bardzo estetycznego i trwałego daszku, ścianki działowej, altanki. W nowoczesnych projektach architektonicznych poliwęglan pojawia się coraz częściej.