Gdzie kupić opony zimowe?

Mimo że nie ma w naszym kraju przepisów nakazujących jazdę na oponach dostosowanych do pory roku, to wielu kierowców ma dwa komplety opon. Jeden komplet do jazdy latem, drugi to opony na sezon jesienno-zimowy.

Czym charakteryzują się opony zimowe?

Opony zimowe zostały opracowane w taki sposób, aby można było jeździć bezpiecznie samochodem w trudnych warunkach, które w naszej strefie klimatycznej panują zimą. Opony zimowe kierowcy powinni zakładać, gdy na dworze temperatura utrzymuje się poniżej 5 – 7 stopni. Opony zimowe mają inny bieżnik niż ten, który stosowany jest w oponach do jazdy latem. Bieżnik z oponach zimowych jest znacznie głębszy. Na oponie jest duża liczba lameli, dużo jest także poprzecznych i wąskich nacięć. Do tego opony samochodowe na zimę produkowane są z gumy która nie twardnieje, gdy temperatura spada poniżej 0 stopni.

Gdzie kupić „zimówki”?

Kupienie opon letnich czy zimowych nie stanowi dzisiaj najmniejszego problemu. Opony samochodowe sprzedają sklepy motoryzacyjne, dyskonty, super- i hipermarkety. Popularnością cieszą się także sprzedawcy i dystrybutorzy internetowi, u których można kupić nowe opony do niemal wszystkich modeli i typów samochodów. W ofercie największych, cieszących się renomą internetowych sprzedawców kierowcy mają do wyboru także opony samochodowe całoroczne oraz opony nowe do motocykli. Zamówienie realizowane są bardzo szybko, atutem są niskie ceny. Jeśli Ciebie także interesują nowe opony sprawdź: opony zimowe SEMPERIT