O oponach zimowych słów kilka

O oponach zimowych słów kilka

Coraz więcej kierowców w Polsce w okresie jesienno-zimowym jeździ do oponach przystosowanych do jazdy w trudnych warunkach. Opony zimowe kierowcy mogą wybierać według bardzo różnych kryteriów, mają do wyboru także różnych sprzedawców.

Cechy opon do jazdy zimą

Opony zimowe zostały tak skonstruowane, że można je użytkować, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Opony zimowe mogą być eksploatowane także latem, ale wtedy bardzo szybko ulegają zużyciu. Opony samochodowe do jazdy zimą zwiększają bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach. Jeździ się bezpieczniej nawet po obfitych opadach śniegu. Opony samochodowe zimowe sprawdzają się także przy gołoledzi. Ich cechą charakterystyczną jest to, że produkowane są z gumy, która w niskiej temperaturze nadal zachowuje elastyczność, gdyż nie twardnieje. Opony samochodowe zimowe można poznać bardzo łatwo po umieszczonych na nich symbolu śnieżynki.

Jakie opony kupić?

Opony samochodowe do jazdy zimą podzielone na trzy kategorie. Polscy kierowcy, którzy kupują nowe opony do jazdy zimą powinni wybrać opony alpejskie. Nowe opony typu alpejskiego przeznaczone są do eksploatacji na drogach, które są odśnieżane, posypywane solą lub innymi środkami chemicznymi. Nie oznacza to, że nowe opony alpejskie nie sprawdzą się podczas jazdy po ośnieżonych drogach. Osoby, które kupują opony po raz pierwszy powinni się kierować zaleceniami producenta. Opony zimowe mają dobrą przyczepność i skracają czas hamowania na mokrej, pokrytej błotem pośniegowym drodze.