Szafy sterownicze: do czego służą?

Szafy sterownicze: do czego służą?

Liczba urządzeń zasilanych energią elektryczną jest olbrzymia. Z urządzeniami tymi spotykamy się na każdym kroku zarówno w swoim życiu prywatnym jak i zawodowym. Szafki metalowe elektryczne należą do artykułów bardzo szeroko wykorzystywanych szczególnie w zakładach przemysłowych.

Doskonała ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Szafki metalowe elektryczne wykorzystuje się do umieszczenia w nich nie tylko urządzeń elektrycznych, ale także sterowniczych. Cechą, którą charakteryzują się dobrej jakości szafy metalowe, jest bardzo wysoka szczelność. Dzięki temu szafy metalowe elektryczne doskonale zabezpieczają i chronią przed wilgocią i kurzem. Plusem jest też to, że szafy metalowe elektryczne mogą być wykorzystywane w różnym, także tym mało przyjaznym środowisku. Szafy metalowe elektryczne dostępne są na rynku w różnych wielkościach. Dopasowanie wielości do ilości aparatury, która zostanie w nich umieszczona jest bardzo proste.

Wysoka jakość wykonania

Szafy sterownicze mogą być umieszczane nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz budynków. Muszą więc być wykonane z najwyższą starannością i z materiałów bardzo dobrej jakości. Szafy sterownicze produkowane są więc nie tylko z metalu, ale także ze stali nierdzewnej. Szafy sterownicze muszą chronić znajdującą się w nich aparaturę przed dostępem osób nieuprawnionych. Są więc zamykane – najprostsze modele na kłódkę, bardziej zaawansowane na zamek elektroniczny. O szafach sterowniczych piszemy także we wcześniejszym artykule – zachęcamy do jego przeczytania.