Korzyści płynące z zakupu mieszkania od dewelopera

Korzyści płynące z zakupu mieszkania od dewelopera

Mieszkania z rynku pierwotnego stają się dzisiaj coraz bardziej atrakcyjne. Deweloperzy oferują zarówno kawalerki, jak i mieszkania 2-i 3-pokojowe, a także luksusowe apartamenty. Każdy może więc znaleźć inwestycję, która będzie zgodna z jego potrzebami i oczekiwaniami, a przy tym zyskać dodatkowe udogodnienia. Na jakie konkretnie korzyści można liczyć przy zakupie mieszkania od dewelopera? O tym przeczytasz poniżej.

Zakup gotowego mieszkania od dewelopera

Wiele firm deweloperskim oferuje klientom nowe mieszkania w wersji pod klucz, czyli kompleksowo wykończone nieruchomości, gotowe do natychmiastowego zamieszkania. Jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla osób zapracowanych, którym zależy na czasie, a jednocześnie na wysokiej jakości. Zakup gotowego mieszkania od dewelopera zwalnia z konieczności poszukiwania najlepszych materiałów wykończeniowych czy zaufanych firm remontowych. Wszystkie prace są po stronie dewelopera, który często oferuje także sprzątanie po remoncie. 

Przemyślana lokalizacja osiedla

Przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego zwiększamy szanse na atrakcyjną lokalizację osiedla, na którym będzie się ono znajdowało. Deweloperzy starannie wybierają teren pod inwestycję, tak by zapewnić mieszkańcom zarówno przyjazne, kameralne otoczenie, jak i sprawne połączenie z centrum miasta. Firmy deweloperskie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dobra lokalizacja nieruchomości to obok ceny jedno z najważniejszych kryteriów przy zakupie nowego mieszkania. Przykładowo, w Poznaniu szczególnie atrakcyjną dzielnicą do zamieszkania jest obecnie Wilda.

Wszystko w jednym miejscu, czyli bogata infrastruktura osiedla

Deweloperzy dbają nie tylko o komfort samych mieszkań, ale także o udogodnienia na osiedlu. Stąd też na parterze budynku bardzo często znajduje się przestrzeń przeznaczona pod lokale handlowo-usługowe, takie jak sklepy, gabinety lekarskie, salony kosmetyczne czy przychodnie. Bardzo dużym udogodnieniem na osiedlach deweloperskich są także liczne miejsca parkingowe, podziemne hale garażowe czy rowerownie. Nowe inwestycje zostały również zaprojektowane w taki sposób, by sprostać wymaganiom osób niepełnosprawnych. Warto wspomnieć też o windach w budynku czy o placu zabaw i atrakcyjnych terenach zielonych na osiedlu.

Dlaczego warto kupić mieszkanie deweloperskie?

Jeśli zależy Ci na elastycznej ofercie mieszkaniowej, dostosowanej do Twoich indywidualnych potrzeb, zakup mieszkania od dewelopera będzie dobrą decyzją. Wiele firm deweloperskich daje swoim klientom możliwość dokonywania zmian lokatorskich na etapie budowy, a także jest otwartych na negocjacje w zakresie ostatecznej ceny mieszkania. Pamiętaj jednak, aby była to sprawdzona i zaufana firma, która ma już na swoim koncie realizacje, a także może pochwalić się pozytywnymi opiniami wśród dotychczasowych klientów.