Korytka grzebieniowe do instalacji elektrycznych

Korytka grzebieniowe do instalacji elektrycznych

Korytka grzebieniowe są praktycznym rozwiązaniem umożliwiającym organizację przewodów w szafach sterowniczych i rozdzielnicach. Kanały kablowe grzebieniowe gwarantują łatwe i przejrzyste prowadzenie przewodów, co zwiększa bezpieczeństwo zarówno obsługi, jak i eksploatacji. Korytka grzebieniowe pozwalają też na estetyczne wykończenie okablowania i jego ukrycie. Są bardzo istotnym elementem składowym instalacji elektrycznych.

Korytka grzebieniowe — rodzaje

Korytka kablowe grzebieniowe w sklepie internetowym dostępne są w kilku rodzajach.

  1. Standardowe korytka cienkogrzebieniowe doskonałe do stosowanych w szafach sterowniczych przewodach o małych rozmiarach. Dzięki wysokiemu współczynnikowi elastyczności możliwe jest wielokrotne odchylanie grzebieni w celu przeprowadzania kabli bez ryzyka ich złamania.
  2. Kolejny rodzaj to korytko kablowe grubogrzebieniowe przeznaczone do przeprowadzania przewodów o dużych rozmiarach. Charakteryzuje się grubą podstawą i bokami, co zapewnia mu sztywność i stabilność, a także dobre trzymanie przewodów. Listwy grzebieniowe tego rodzaju są często podłączone do paneli zasilających.
  3. Korytka grzebieniowe bezhalogenowe najczęściej stosowane w instalacjach na stacjach kolejowych, na lotniskach, w metrze, szpitalach czy innych budynkach publicznych. Wykonane są z materiału, który w przypadku pożaru nie wydziela żadnych toksycznych substancji.

Korytko grzebieniowe elastyczne ułatwia umieszczanie w nim przewodów. Można je montować poziomo i pionowo.