Z jakiego drewna wybrać łóżko?

Z jakiego drewna wybrać łóżko?

Drewno to jeden z lepszych materiałów do produkcji mebli, jest to surowiec naturalny i zdrowy, dzięki czemu meble wykonane z drewna litego są nie tylko trwałe ale również w pełni ekologiczne. Wybierając łóżka sosnowe do sypialni, często zastanawiamy się czy aby na pewno sosna jest właściwym drewnem do produkcji mebli.

Posiada ona swoje wady i zalety, jednak ilość zalet zawsze jest większa. Przede wszystkim jest to drewno tanie i łatwo dostępne, dlatego większość producentów oferuje właśnie łóżka drewniane sosnowe w wyjątkowo korzystnych cenach i dostosowanych do klienta rozmiarach.

Rodzaje drewna do produkcji mebli

Na rynku możemy wyróżnić jeszcze inne rodzaje drewna, z którego produkowane są meble. Mowa tutaj o buku, dębie, a nawet brzozie, choć to ostatnie drewno rzadko jest wykorzystywane do produkcji mebli. Jeżeli chodzi o najlepsze drewno, z pewnością będzie to właśnie buk czy dąb, to twarde drewna, dlatego meble wyprodukowane z tych gatunków latami mogą zdobić wnętrza domu. Wadą tych rodzajów drewna jest ich wysoka cena, dlatego większość osób wybiera właśnie meble wyprodukowane z tańszego drewna jakim jest sosna czy jesion.

Dlaczego warto wybrać łóżko sosnowe?

Właśnie ze względu na niższą cenę, to łóżka sosnowe producent najczęściej oferuje swoim klientom, jest to drewno ogólnie dostępne w całej Europie, dlatego jego cena jest korzystniejsza. Łóżka wykonane z dębu czy buku są produkowane na indywidualne zamówienie klientów, natomiast łóżka sosnowe Kraków dostaniemy u producenta od ręki. Możemy tutaj wybrać nie tylko rozmiar łóżka, ale również jego kolor. Mimo, że sosna jest drewnem jasnym, dzięki zdolności wybarwienia możemy otrzymać meble w dowolnie wybranej kolorystyce.