Wybieramy firanki do sypialni i kuchni

Wybieramy firanki do sypialni i kuchni

Kuchnia i sypialnia mimo że pełnią zupełnie inne funkcje należą do jednych z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach. Większość osób stara się więc, aby pomieszczenia te były przytulne i efektowne. Wiele czasu poświęcają więc na ich aranżację. Ważną rolę w aranżacji tych pomieszczeń pełnią firany oraz zasłony.

Jakie firanki do kuchni?

Firany są bardzo zróżnicowane między innymi pod względem długości. Do kuchni najchętniej wybierane są krótkie firanki. Krótkie firanki do kuchni są rozwiązaniem najbardziej praktycznym. W kuchni można zastosować nawet bardzo krótkie firanki. Rozwiązaniem, które doskonale się sprawdza w kuchennym oknie są zazdrostki.

Zazdrostki to bardzo uniwersalne firanki do kuchni. Pasują do kuchni zarówno w stylu klasycznym, rustykalnym, skandynawskim czy prowansalskim. Firanki do kuchni niekoniecznie muszą być śnieżnobiałe. W pomieszczeniu tych doskonale sprawdzą się także firanki w rozmaite wzory i desenie.

Jakie firanki do sypialni?

Firany do sypialni mogą być zarówno długie, jak i krótkie. Najchętniej wybierane są długie firanki do sypialni. Obecnie w sprzedaży dostępne są firanki do sypialni na metry oraz gotowe. Te drugie często można kupić w komplecie z zasłonami. Dostępne obecnie w sprzedaży firanki wykonywane są z różnych tkanin.

Do wyboru są między innymi firany z woalu. Mnogością kolorów i wzorów zaskakują także zasłonki. W sklepach dostępne są zasłony w stonowanych i wyrazistych kolorach. Osoby, które lubią nowoczesne rozwiązania mogą postawić na zasłonki panelowe.