Pożar – jak skutecznie go wykryć?

Pożar - jak skutecznie go wykryć?

Pożar to nieprzewidywalne zjawisko, zagrażające życiu człowieka, które błyskawicznie się rozprzestrzenia. Czujnik przeciwpożarowy jest w stanie zaalarmować rodzinę, pracowników biura, czy też innego obiektu o zagrożeniu. Odpowiednio szybki sygnał daje możliwość na bezpieczną oraz sprawną ewakuację.

Nic więc dziwnego, że Ei Electronics, sprawdzony producent czujników, na swoich barkach ma ogromną odpowiedzialność. Przyglądając się jego produktom odpowiemy na pytanie – czym powinna odznaczać się technologia, ratująca nieraz życie? 

Wysoka jakość i liczne testy 

Czujka pożarowa występuje w różnych modelach, które dostępne są na rynku. Może ona zarówno reagować na wykryty w pomieszczeniu dym, jak i wysoką temperaturę. Aby mogła zostać ona dopuszczona do sprzedaży musi najpierw przejść szereg niezależnych testów, wykonywanych przez placówki naukowe. To jednak nie koniec. Wysokiej jakości czujniki przeciwpożarowe muszą również sprostać normom ISO, o co zawsze dba firma Ei Electronics.

Jak reaguje czujnik?

Pożar nie wybiera i może wzniecić się zarówno za dnia, jak i w nocy. Dlatego właśnie czujki przeciwpożarowe w momencie wykrycia nieprawidłowości wydają głośne dźwięki oraz sygnały optyczne. Ich zasilanie jest dwojakie i zależy od tego, jaki model wybierze klient. Może ono opierać się zarówno na bateriach, jak i na połączeniu zintegrowanym z instalacjami w danym budynku. Ei Electronics dostarcza klientom produkty o wysokiej czułości oraz łatwe w montażu, które będą się dobrze spisywać na przestrzeni lat.