Okno na poddaszu – czemu warto mieć

Okno na poddaszu - czemu warto mieć

Na przestrzeni wielu lat wciąż rozwijająca się architektura wprowadziła wiele rozwiązań, jednym z nich są okna dachowe. Nie są one jednak takie same jak kilkanaście lat temu.

Dzięki wciąż idącej do przodu technologii oraz wzrastającym potrzebach klientów są to teraz najwyższej jakości produktu. Przekonaj się z niniejszego wpisy, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Zadbaj o swoją prywatność i ładny widok

Mało kto mieszka w domku jednorodzinnym, który by nie graniczył z inną posiadłością. Okna połaciowe to sprawdzony sposób na to, by zwiększyć swoją prywatność. Dzięki nachyleniu, na którym się znajdują, można mieć pewność, że nikt przez nie nie zajrzy. Nie jest to oczywiście równoznaczne z mniejszą widocznością dla właścicieli.

Okna poddaszowe montuje się zazwyczaj na takiej wysokości, co okna fasadowe, czyli w odległości jednego metra od podłogi. To właśnie dzięki temu można cieszyć się pięknym, nieograniczonym widokiem na okolicę. 

Zwróć uwagę na poprawną wentylację na poddaszu 

Mało co jest istotne na poddaszu, jak poprawna wentylacja, umożliwiająca sprawną wymianę tlenu. Odpowiednie okna dachowe, posiadające nowoczesne systemy wentylacyjne, są w stanie to umożliwić. To z ich pomocą, nawet kiedy są zamknięte, dochodzi do ciągłego przepływu, dzięki któremu można wyeliminować chociażby wilgoć, nieświeże powietrze, czy też różnego rodzaju alergeny.

Okna dachowe, zwłaszcza gdy jest ich kilka, dużo bardziej oświetlają poddasze, niż ich standardowi odpowiednicy. W ten sposób można zrezygnować z dużych ilości potrzebnego do tej pory światła sztucznego, na rzecz wpływających pozytywnie na samopoczucie promieni słonecznych.