Kupujemy opony zimowe

Prawidłowo dobrane ogumienie znacznie zwiększa bezpieczeństwo podróżowania. Opony samochodowe mają wpływ także na komfort jazdy. Kierowcy, którzy chcą czuć się naprawdę bezpiecznie, wybiera ogumienie dostosowane do pory roku. Opony zimowe stały się produktem bardzo popularnym.

Różnice między oponami zimowymi a letnimi

Opony zimowe od letnich różnią się przede wszystkim rodzajem gumy, z której zostały wyprodukowane. Z uwagi na to, że opony zimowe przeznaczone są do eksploatacji w niskich temperaturach, do gumy dodawane są składniki, które pozwalają zachować elastyczność. W składzie mieszanki używanej do produkcji opon zimowych są na przykład naturalne lub syntetyczne kauczuki. Dzięki temu, że zimowe opony samochodowe nie twardnieją, mają dobrą przyczepność, ale używane do jazdy latem zużywają się bardzo szybko. Letnie opony samochodowe w niskiej temperaturze stają się twarde, tracą przyczepność. Ogumienie na zimę od letniego różni się także bieżnikiem. W letnim bieżnik jest mniej głęboki niż w zimowym. W zimowych oponach nacięć jest więcej.

Gdzie warto kupować opony?

Najbezpieczniej jest wybierać renomowanego dostawcę. Wielu kierowców kupuje nowe opony samochodowe u dużych dystrybutorów prowadzących sprzedaż przez internet. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą kupić nowe opony w atrakcyjnej cenie nie wychodząc z domu. W takim sklepie kierowcy mogą kupić nowe opony do różnych typów pojazdów. W ofercie sklepu klienci znajdą szeroki wybór ogumienia do samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli.