Jak odnaleźć dany produkt?

Na każdym chyba produkcie znajduje się dzisiaj kod kreskowy. Określa on dany produkt. Kody kreskowe są jednym z rodzajów kodów EAN. Poznajmy je trochę bliżej.

W jakim celu się je stosuje?

Na pierwszych produktach kody EAN pojawiły się już co najmniej kilkanaście lat temu. EAN to skrót od angielskiego European Article Number. W tłumaczeniu na język polski znaczy to Europejski Kod Towarowy. Obecnie kody EAN występują w czterech wersjach. Do tych, które są najbardziej popularne w wielu krajach Europy, a więc także w Polsce zalicza się kody EAN-13.

Kody EAN w tej właśnie wersji służą do oznaczania zarówno opakowań jednostkowych jak i zbiorczych. Warto też wiedzieć, że każdy producent można nadać kod swojemu produktowi. Pierwsza część tego kodu będzie unikalna dla każdego z producentów. Dla klientów liczy się, że mogą zdobyć informacje o danym produkcie jedynie na podstawie kodu EAN.

Jak odszukać dany produkt?

Narzędziem, które umożliwia znalezienie danego produkty wyłącznie na podstawie jego kodu EAN jest wyszukiwarka kodów. Wyszukiwarka kodów to narzędzie, które z łatwością można znaleźć w Internecie. Wyszukiwarka kodów to narzędzie bardzo proste w obsłudze. Baza produktowa obsługiwana przez wyszukiwarki kodów z reguły obejmuje produkty z całego świata. Co ważne, baza produktowa jest narzędziem, z którego mogą korzystać producenci, sprzedawcy i klienci.

Warto wiedzieć, że wciąż powstają nowe wyszukiwarki kodów, a bazy produktowe stale są poszerzane o nowe produkty. Baza produktowa może obejmować bardzo różne produkty.