Jak firanki wybierać ?

Firany oraz zasłony to tkaniny, bez których nie wyobrażamy sobie zarówno kuchni, jak i sypialni. Sprawiają one, że pomieszczenia te stają się bardziej przytulne. Jednocześnie chronią je przed słońcem i wzrokiem sąsiadów. W sprzedaży jest dzisiaj ogromny wybór zarówno zasłon, jak i firan. Sprzedawcy oferują firany oraz zasłony na metry i gotowe.

Jakie firanki i zasłonki do sypialni?

Różnorodność tkanin, z których szyte są zasłony i firany jest tak duża, że z łatwością można wybrać firany do sypialni niezależnie od tego, w jakim stylu jest ona urządzona. W sypialni w stylu skandynawskim dobrze będą prezentowały się gładkie firanki z woalu. Woal to tkanina, z której mogą być wykonane firanki w stylu nowoczesnym i rustykalnym.

Firanki żakardowe to dobry wybór do sypialni w stylu glamour albo klasycznym. Okna w sypialni można udekorować nie tylko firanami, ale także zasłonami. Zarówno w klasycznie, jak i nowocześnie urządzonej sypialni sprawdzą się gładkie zasłonki zaciemniające.

Praktyczne i funkcjonalne

Firanki do kuchni powinny być nie tylko ładne, ale także praktyczne i funkcjonalne. Zdecydowanie najczęściej wybierane są krótkie firanki. Tego typu firanki są po prostu najbardziej praktyczne.

Firanki do kuchni tworzą przytulną atmosferę. Są dostępne w wielu modelach i kolorach, z łatwością można wybrać te idealnie pasujące do stylu kuchni. Firanki mogą wykonane z bardzo różnych materiałów. Wyjątkowo często wybierane są firanki z woalu.