Jak chronić się przed czadem?

Jak chronić się przed czadem?

Czad to cichy zabójca, którego ludzki organizm nie jest w stanie zauważyć ani za pomocą wzroku, ani zmysłu zapachu. Ei Electronics, sprawdzony i rozpoznawalny producent, dostarcza klientom czujniki tlenku węgla, które są w stanie wykryć za nich zagrożenie.

Są one łatwe w montażu, a w razie wykrycia nieprawidłowości w pomieszczeniu, informują o tym domowników zarazem sygnałem dźwiękowym, jak i świetlnym. Mogą one działać niezawodnie nawet do 10 lat! Jakie jednak jeszcze można podjąć środki ostrożności przed czadem?

Dopływ świeżego powietrza to podstawa 

Czujnik czadu zawsze warto mieć w swoim mieszkaniu, nie trzeba jednak kusić losu do tego, by pewnego dnia musiał zareagować. Warto zatem w momencie korzystania z jakiegokolwiek zapłonu (może być to kuchenka, piec) otworzyć okno i zatroszczyć się o to, by przewody wentylacyjne zawsze były drożne.

Aby tak było należy je co jakiś czas sprawdzać, a kratki wentylacyjne, jeżeli są brudne – co często zdarza się w kuchni, regularnie czyścić. Wykrywacz tlenku węgla od Ei Electronics powinien być traktowany jako dodatek, zapewniający bezpieczeństwo, a nie jako zwolnienie od codziennych obowiązków oraz niedopatrzeń. 

Regularne czyszczenie i kontrole 

Podpunkt ten dotyczy praktycznie wszystkich osób. Posiadając detektor czadu nadal trzeba troszczyć się o to, by przewody kominowe były regularnie czyszczone, tak samo jak kratki wentylacyjne. To jednak nie wszystko. Nawet jeżeli inni tego nie wymagają, to na własną rękę warto przynajmniej raz w roku (nie jest to często) wezwać do siebie specjalistów, którzy sprawdzą przewody, na które składają się te wentylacyjne, spalinowe oraz dymowe. Dbając o to można czuć się bezpiecznym. Jak widać wykrywacz tlenku węgla firmy Ei Electronics powinien być dodatkiem, nie zwolnieniem z licznych obowiązków.