Gdzie kupić modne czapki z daszkiem?

Gdzie kupić modne czapki z daszkiem?

Można powiedzieć, że czapki z daszkami już na stałe weszły do współczesnej mody. Noszą je nie tylko dzieci i sportowcy, ale i młodzież, osoby dorosłe, a w tym gwiazdy dużego ekranu, muzyki oraz telewizji. I nic w tym dziwnego! Nakrycia głowy, takie jak czapki z daszkiem Calvin Klein, nie tylko chronią przed słońcem, ale i stanowią dopełnienie wielu stylizacji. Czy jednak było tak zawsze? Tego dowiesz się z niniejszego tekstu. 

Jak to kiedyś było 

Czapki z daszkiem, z formą których dzisiaj obcujemy na co dzień, różnią się znacznie od tych z XIX wieku i to z bardzo prostej przyczyny. Kiedyś taki rodzaj nakrycia głowy nie miał nic wspólnego z modą. Miał on spełniać tylko jedno zadanie – gwarantować sportowcom ochronę przed deszczem, słońcem, zbyt silnym wiatrem, piaskiem itd.

Modne dzisiaj czapki z daszkiem Calvin Klein, do których się przyzwyczaiły tysiące ludzi, zapewne wywołałyby w tamtych latach sensację. Dlaczego? Gdyż są między innymi wykonane z dobrej jakości materiałów. Dawniej czapki z daszkiem nie miały zbyt wiele wspólnego z żadnymi normami (daszki nieraz wykonane były z samej tektury i nie posiadały żadnych, nawet najmniejszych ozdób). Pierwsza masowa produkcja tego rodzaju nakrycia głowy rozpoczęła się w latach 50 i to wtedy zaczęto inaczej postrzegać popularne do dziś bejsbolówki. 

Dwa rodzaje czapek 

Czapki damskie, podobnie jak i czapki męskie, dostępne są na rynku w dwóch wariantach: full cap oraz snapback. Z samej nazwy można domyślić się, że chodzi o modele z regulacją (pasek z tyłu), jak i te bez niej. Czapki z daszkiem Calvin Klein oferuje w swojej ofercie ten pierwszy typ. Dzięki temu każdy, nawet z niestandardowym obwodem głowy, jest w stanie znaleźć odpowiedni dla siebie model.

Czapki sportowe również nie mogą obejść się bez tego elementu. Idealnie dopasowany obwód, który można zmniejszyć, zapobiega zgubieniu podczas ruchu tego nakrycia głowy.