Dlaczego czujnik czadu to konieczność?

Dlaczego czujnik czadu to konieczność?

Tlenek węgla to bardzo niebezpieczny dla ludzkiego organizmu gaz. Profesjonalne firmy, takie jak Ei Electronics, oferują swoim klientom czujniki czadu, które w porę dają znać o nadchodzącym niebezpieczeństwie. A jest przed czym się zabezpieczać.

Tlenek węgla jest niewykrywalny przez człowieka. Nie ma on żadnego koloru, zapachu, a dzięki temu, że jest trochę lżejszy od powietrza, łatwo się z nim miesza i tym samym rozprzestrzenia. Skąd się on bierze i dlaczego jest tak niebezpieczny? 

Czad w mieszkaniu – skąd się bierze? 

Godny zaufania producent czujników czadu, którym jest między innymi Ei Electronics, ma na swoich barkach ogromną odpowiedzialność. Produkty, które sprzedaje swoim klientom, mają za zadanie ich uchronić przed trwałym uszczerbkiem na zdrowiu oraz w najgorszym razie śmiercią. Tlenek węgla, wdychany przez człowieka, wiąże się w jego ciele z hemoglobiną krwinek, czego następstwem jest blokowanie dopływu tlenu. Pojawia się on w pomieszczeniu w wyniku:

  • niecałkowitego spalania gazu, paliw,
  • złej regulacji, zanieczyszczenia oraz zwyczajnego zużycia palnika gazowego,
  • zbyt szybkiego zamknięcia paleniska,
  • wadliwej instalacji, pożaru.

Ei Electronics – sprawdzone rozwiązania 

Czujnik tlenku węgla, patrząc na to, jak ważne zadanie spełnia, powinien być zatem produktem o wysokiej jakości. Dzięki sygnałom dźwiękowym oraz optycznym ostrzega on domowników przed zagrożeniem. Nic więc dziwnego, że musi on spełniać europejskie normy (ISO) oraz przechodzić liczne testy. O to, aby tak było, dba chociażby Ei Electronics, który dostarcza swoim klientom sprawdzone produkty już od wielu lat.