Gdzie kupić modne czapki z daszkiem?

Gdzie kupić modne czapki z daszkiem?

Można powiedzieć, że czapki z daszkami już na stałe weszły do współczesnej mody. Noszą je nie tylko dzieci i sportowcy, ale i młodzież, osoby dorosłe, a w tym gwiazdy dużego ekranu, muzyki oraz telewizji. I nic w tym dziwnego! Nakrycia głowy, takie jak czapki z daszkiem Calvin Klein, nie tylko chronią przed słońcem, ale i stanowią dopełnienie wielu stylizacji. Czy jednak było tak zawsze? Tego dowiesz się z niniejszego tekstu. 

Jak to kiedyś było 

Czapki z daszkiem, z formą których dzisiaj obcujemy na co dzień, różnią się znacznie od tych z XIX wieku i to z bardzo prostej przyczyny. Kiedyś taki rodzaj nakrycia głowy nie miał nic wspólnego z modą. Miał on spełniać tylko jedno zadanie – gwarantować sportowcom ochronę przed deszczem, słońcem, zbyt silnym wiatrem, piaskiem itd.

Modne dzisiaj czapki z daszkiem Calvin Klein, do których się przyzwyczaiły tysiące ludzi, zapewne wywołałyby w tamtych latach sensację. Dlaczego? Gdyż są między innymi wykonane z dobrej jakości materiałów. Dawniej czapki z daszkiem nie miały zbyt wiele wspólnego z żadnymi normami (daszki nieraz wykonane były z samej tektury i nie posiadały żadnych, nawet najmniejszych ozdób). Pierwsza masowa produkcja tego rodzaju nakrycia głowy rozpoczęła się w latach 50 i to wtedy zaczęto inaczej postrzegać popularne do dziś bejsbolówki. 

Dwa rodzaje czapek 

Czapki damskie, podobnie jak i czapki męskie, dostępne są na rynku w dwóch wariantach: full cap oraz snapback. Z samej nazwy można domyślić się, że chodzi o modele z regulacją (pasek z tyłu), jak i te bez niej. Czapki z daszkiem Calvin Klein oferuje w swojej ofercie ten pierwszy typ. Dzięki temu każdy, nawet z niestandardowym obwodem głowy, jest w stanie znaleźć odpowiedni dla siebie model.

Czapki sportowe również nie mogą obejść się bez tego elementu. Idealnie dopasowany obwód, który można zmniejszyć, zapobiega zgubieniu podczas ruchu tego nakrycia głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *